
A legtöbb festményt – szám szerint ötvennyolcat – a Magyar Nemzeti Galéria adott kölcsön gyűjteményéből Kaposvárnak, de érkeztek művek a kaposvári, a pécsi, a szegedi és a győri múzeumból, valamint magángyűjtőktől is. A december 31-ig látható tárlat képeit 4,5 milliárd forint értékre biztosították. Számos művet most először tekinthetnek meg a képzőművészet iránt érdeklődők, akik Rippl-Rónai mind a négy alkotói korszakából ízelítőt kapnak. A kiállított anyag számos izgalmas kérdést vet fel, amelyekre 250 oldalas reprezentatív katalógus keresi a választ.
Kaposváron hamarosan új látogatóközponttal bővül a festőművész – ma múzeumként működő – egykori otthona, a Róma-hegyi villa, amelyet parkjával együtt megújítanak. Átadása méltó zárása lesz a Rippl-Rónai-emlékévnek.
Régi-új találkozóhely
A kaposvári Agóra Együd Árpád Kulturális Központot döntően uniós támogatással 1,8 milliárd forintból alakították át, így szeptember elejétől a korábbinál színesebb szolgáltatásokkal és programokkal várja a közönséget. Az 5300 négyzetméter alapterületű létesítményben 500 négyzetméteres kiállítótér és 400 férőhelyes színházterem is helyet kapott. Az Agóra csaknem hatvan civil szervezetnek, művészeti iskoláknak, táncegyütteseknek, színtársulatoknak és a Vaszary Képtárnak ad otthont.